Úvod > Spravodajstvo > Šport > Bob Jungels zvíťazil v prológu na pretekoch Okolo Slovenska, najlepší Slovák obsadil 14. miesto

Bob Jungels zvíťazil v prológu na pretekoch Okolo Slovenska, najlepší Slovák obsadil 14. miesto

Dalšie články v kategórií

POPRAD 12. septembra (WebNoviny.sk) - Luxemburčan Bob Jungels z tímu Quick-Step Floors sa stal víťazom stredajšieho úvodného prológu v Poprade na 62. ročníku cyklistických pretekov Okolo Slovenska (kat. UCI 2.1).

Druhý skončil jeho tímový kolega Belgičan Yves Lampaert, tretí bol Francúz Christophe Laporte (Cofidis). Zo slovenských cyklistov predviedol najlepší výkon Erik Baška (Bora-Hansgrohe), ktorý obsadil 14. miesto.

Odporúčame:
Peter Sagan si aj po podujatí Okolo Poľska drží líderstvo v rebríčkoch UCI World a WorldTour

Organizátori pripravili na úvod krátky, ale technický prológ s dĺžkou 1,6 km so štartom aj cieľom na Námestí Sv. Egídia v Poprade.

Najväčšie cyklistické preteky na Slovensku pokračujú vo štvrtok 1. etapou z Popradu na Štrbské Pleso (164,4 km). Táto etapa bude vôbec najnáročnejšia v aktuálnej edícii pretekov Okolo Slovenska, cyklisti budú musieť prekonať sedem vrchárskych prémií vo Vysokých Tatrách a ich okolí. Štvrtková etapa má začiatok o 12.30 h, najlepších očakávajú v cieli približne po 17.10 h.Viac k témam: Bob Jungels, Erik Baška, Okolo Slovenska
Zdroj: Webnoviny.sk - Bob Jungels zvíťazil v prológu na pretekoch Okolo Slovenska, najlepší Slovák obsadil 14. miesto © SITA Všetky práva vyhradené.