Úvod > Spravodajstvo > Svet > Veľka Británia podľa Junckera nemôže čiastočne zostať súčasťou jednotného trhu EÚ

Veľka Británia podľa Junckera nemôže čiastočne zostať súčasťou jednotného trhu EÚ

Dalšie články v kategórií

BRATISLAVA 12. septembra (WebNoviny.sk) - Veľká Británia nemôže po brexite byť čiastočne súčasťou jednotného trhu. Upozornil na to predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker, hoci uviedol, že súhlasí s niektorými prvkami plánu britskej premiérky Theresy Mayovej.

Odporúčame:
Britský minister obchodu odmieta tvrdenia Hammonda a nemá obavy z brexitu bez dohody

"Keď odídete z únie, samozrejme nebudete súčasťou jednotného trhu a určite nie súčasťou len niektorých jeho častí," povedal Juncker v stredu v rámci správy o stave Európskej únie, ktorú predniesol pred poslancami Európskeho parlamentu v Štrasburgu. Informoval o tom portál news.sky.com.

Základnou črtou plánu britskej premiérky pritom je zotrvanie Veľkej Británie na jednotnom trhu tovarov ale odchod z jednotného trhu služieb. Hoci Juncker odmietol možnosť, že by Británia zostala v niektorej časti jednotného trhu, uviedol, že si neželá hraničné kontroly medzi Írskom a Severným Írskom. Juncker zároveň uznal, že Veľká Británia vždy bude "veľmi blízkym susedom" a navrhol medzi EÚ a Britániou zónu voľného obchodu.Viac k témam: brexit, Európska komisia (EK), Európska únia, Jean-Claude Juncker, Theresa Mayová
Zdroj: Webnoviny.sk - Veľka Británia podľa Junckera nemôže čiastočne zostať súčasťou jednotného trhu EÚ © SITA Všetky práva vyhradené.